Listopad 2010

BEKY

2. listopadu 2010 v 16:54 | Siska
Tak tohle je teď můj největší koníček, kvůli kterému nemám na nic jiného čas.


Bekynčino vánoční pečení pro pejsky


Protože jsem se bála, že to nebude Bekče chutnat, tak jsem to udělala z poloviční dávky. Byla to chyba. Bekče to moc chutná skoro mi utrhla rukuMrkající.

400 g rýžové mouky
2 polévkové lžíce drcených lněných semínek
4 lžíce drcených ovesných vloček
1 lžíce olivového oleje
1 vejce
1 menší řepa
250 g jater

Nejdříve jsen rozdrtila semínka a vločky, najemno nastrouhala řepu a namlela játra. Poté jsem přidala ostatní suroviny, vypracovala těsto a vykrájela tvary. Pečeme na 1200.
Vzhledem k tomu, že je tam maso, tak jsem si nadělala porce do sáčků a dala do mrazáku. Každý den si můžeme vyndat potřebnou dávku.

Celozrnné psí suchárky

450 g celozrnné mouky
170 g ovených vloček
30 g sádla
250 ml vývaru

Vypracujeme těsto, které dáme na plech vyložený pečícím papírem, nebo vymazaný. Ještě před vložením do trouby nařežeme dle velikosti mazlíka, a pečeme 40 min při 1800.

Bekynčina garsonka

Bekynce jsem udělala ze staré polystyrenové bedny na roznos pizzy domeček. Trpí vždy, když je bouřka nebo když létají petardy, kterých si teď okolo mikuláše, vánoc a silvestra užijeme dost. Hledá, kam by zalezla. Obyčejně je to pod postelí nebo se cpe do skříně, tak doufám, že nyní půjde do své garsonky.
Nejprve jsem vyřízla otvor na dveře, do kterého jsem tavnou pistolí vlepila pruh z džínoviny. Potom jsem tavičkou polepila boky bedničky. Ušila jsem polštář a na zbylý plyš jsem přišila suchý zip, aby se dal lehce sundat a vyprat. Zespodu domečku je koženka.....
Staré džíny využíváme docela často. Ušila jsem Bekče pelíšek a taky tašku na nošení.