Decoupage trošku jinak

16. dubna 2015 v 17:37 | Siska |  co se jinam nevešloKoupila jsem si prádlo v pěkných kulatých krabičkách a bylo mi líto je vyhodit. Natřela jsem je na bílo balakrylem a potom ještě udělala patinu bílým balakrylem s kapkou černé (získala jsem světle šedou barvu). Patinovala jsem houbičkou na nádobí.Na laserové tiskárně jsem vytiskla nápisy, které jsem si ve foto programu zrcadlově obrátila.


Lepidlem Herkules jsem natřela kousek krabičky, přitiskla výtvor z tiskárny tiskem směrem ke krabičce a nechala zaschnout. Po uschnutí jsem si navlhčila houbičku na nádobí a pomocí prstů a houbičky jsem opatrně vydrolila papír a tisk z papíru zůstal na krabičce. Ještě před přiložením obrázku jsem odstřihla co nejvíce bílé plochy, usnadní se tím vydrolení. Musíme pracovat opatrně, aby jsme nevydřeli i barvu obrázku, který má zůstat na dekorovaném předmětu, pokud máte pocit, že už je to dost a že tisk půjde dolů, přestaňte, nechte dílko zaschnout a postup zopakujte. Překopírovaný obrázek je potřeba přelakovat bezbarvým lakem.
Na spodním obrázku je kombinace dekupáží (ubrousek + papír z tiskárny) na malém dřevěném prkénku natřeného bílou bavou s patinou z šedé.


bednička od mandarinek


papírová krabička


Další způsob přenosu je acetonovým odlakovačem.


Připravila jsem si dřevěné špachtle, na které jsem přenesla nápisy s názvy bylinek. Nejprve jsem na laserové tiskárně vytiskla nápisy (zrcadlově obrácené), které jsem přiložila na špachtli (nápisem na špactli). Namočila jsem do odlakovače odličovací tampon a po rubové straně papíru přiloženému na podlad jsem přejížděla. Pozor, aby se nám papír nepohnul.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama